Výrobcovia

Čelovka Petzl Nao 2

Čelovka Petzl Nao 2

Inovovaná dobíjacia čelová lampa Petzl Nao prispôsobuje automaticky svietivosť dvoch výkonných LED diód podľa svetelných podmienok a charakteru okolitého prostredia. Používa už osvedčenú technológiu reaktívneho svietenia reactive Lighting.

Viac detailov


145,30 € vrátane dane

Integrovaný svetelný senzor sa zameriava rovnakým smerom ako oči; meria a vyhodnocuje odrazené svetlo, aby neustále automaticky upravoval svetelný kužeľ (široký alebo zaostrený) a svetelný výkon podľa potrieb užívateľa.

Pre blízko:

Keď sa pozeráte na niečo zblízka, napríklad pri čítaní mapy, zaväzovaní šnúrky na topánke, stavaní stanu, je svetelný kužeľ široký. Svetlo sa automaticky nastaví podľa vzdialenosti predmetu.

Pri pohybe:

Pri chôdzi, behu, a pod. je kužeľ široký a má strednú intenzitu, aby vykreslil prekážky na ceste pred vami.

Do diaľky:

Keď zdvihnete hlavu a hľadáte v diaľke značenie trasy, alebo ďalšie istenie v stene, kužeľ svetla sa zúži a zaostrí, zároveň zosilní jeho intenzita na maximum.

Technológia Reactive LIGHTING znamená revolučný prevrat v čelových svietidlách. Integrovaný senzor svetla neustále automaticky prispôsobuje kužeľ a intenzitu svetla okolitým podmienkam, aby to vyhovovalo potrebám užívateľa. To znamená, že užívateľ má neustále ideálne množstvo svetla, bez toho aby si ho musel manuálne regulovať. Režim automatickej regulácie má významný vplyv na dobu svietenia, pretože vďaka regulácii svietidlo vydáva iba toľko svetla, koľko je potreba a účinnejšie využíva zdroj dobíjacieho akumulátora.

Svietidlo sa prispôsobuje prostrediu a svetelným podmienkam úplne automaticky a umožňuje tak užívateľovi plné sústredenie sa na prevádzkovanú aktivitu bez nutnosti myslieť na neustále prepínanie režimov.

TECHNICKÉ PARAMETRE:
Režim kompaktného svietenia - Constant Lighting:
Pozícia 1: 430 lumenov, výdrž batérie 1 hod. 30 min., dosvit 130 m
Pozícia 2: 120 lumenov, výdrž batérie 8 hodín, dosvit 60 m

Režim Reactive Lighting:
Pozícia 1: v rozmedzí 7 - 575 lumenov, výdrž batérie 6 hod. 30 min., dosvit v rozmedzí 2 - 135 m
Pozícia 2: v rozmedzí 7 - 290 lumenov, výdrž batérie 12 hod. 30 min., dosvit v rozmedzí 2 - 80 m